معرفی

دسته بندی ها

محصولات

Megger

Megger

شرکت Megger یک شرکت معتبر در زمینه تجهیزات الکترونیکی است که در سال ۱۸۸۹ توسط Charles E. Oestreich و Martin Noah در انگلستان تأسیس شد. میگر محصولات متنوعی از جمله تجهیزات تست ایزولاسیون، مولتی‌متر، کلمپ‌متر و دستگاه‌های تست ولتاژ را به‌صورت انبوه تولید می‌کند. محصولات شرکت میگر در صنایع مختلف الکترونیک، انرژی و اتوماسیون صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دسته بندی ها


محصولات


شرکت Megger

شرکت Megger (میگر) برای بیش از ۱۳۰ سال در زمینه آزمایش و اندازه‌گیری برق به صورت جهانی فعالیت داشته است. محصولات برند Megger در تمام بخش‌های صنعت تأمین برق، از تولید برق تا پریزهای برق، استفاده می‌شوند. این کمپانی در هفت حوزه کاربردی اصلی برق مانند آزمایش و تشخیص کابل، رله‌، آزمایش و تشخیص ترانسفورماتور، آزمایش موتور و ژنراتور حضور دارد. در زمان شیوع ویروس کووید-۱۹، برای مقابله با بحران، میگر  به منظور تأمین ایمنی کارکنان، مشتریان، شرکای تجاری و جامعه تلاش چشمگیری کرده‌است و همچنین به فعالیت‌های تاثیرگذار خود ادامه می‌دهد.

 

شرکت Megger

 

محصولات شرکت میگر در زمینه ابزار دقیق

  • دتکتور التراسونیک (Ultrasonic detector)
  • تستر مقاومت زمین (Ground resistance tester)
  • آداپتور (Adapter)
  • اهم‌متر (Ohm Meter)
  • کلمپ‌متر دیجیتال (Digital clamp meter)
  • پاتری پک (Battery pack)

 

بررسی دتکتور التراسونیک شرکت Megger

این دتکتور التراسونیک برای تشخیص نشت الکتریکی استفاده می‌شود. این دتکتور حساس به فرکانس‌های 35 تا 45 کیلوهرتز است و آن‌ها را به صورتی تبدیل می‌کند که ما بتوانیم آن‌ها را بشنویم. خروجی این دستگاه به صورت صدا می‌باشد. این دتکتور دارای یک مدار با قابلیت اطمینان بالا است و برای کارکرد به یک باتری ترانزیستوری 9 ولت نیاز دارد. عمر باتری این دستگاه تقریباً 75 ساعت است. این ابزار قادر است به فرکانس‌های التراسونیک که برای گوش بشر بدون کمک قابل شنیدن نیستند، پاسخ دهد و آن‌ها را به محدوده قابل شنیدن تبدیل کند. این دستگاه این فرکانس‌ها را تقویت می‌کند و خروجی را به صورت صوتی از طریق بلندگو یا هدست نمایش می‌دهد.

 

تحلیلی عمیق بر فناوری جدید تستر مقاومت زمین میگر

تستر مقاومت زمین برای انجام تست‌های زمین با روش‌های ۲، ۳ و ۴ نقطه مناسب است. این تستر قادر است ولتاژ زمین را در بازه ۰ تا ۱۰۰ ولت اندازه‌گیری کند و همچنین از تسترهای نصب شده نیز حمایت می‌کند، به همین منظور نیازی به جداکردن اتصالات برق ندارد. با استفاده از تکنیک متصل‌شده ‌(ART)، می‌توان زمین‌ را در محل تست به صورت جداگانه بررسی کرد بدون اینکه ارتباط با شبکه برق قطع شود. این تستر همچنین قابلیت تست بدون نیاز به میخ را نیز دارد. به این ترتیب، اپراتور می‌تواند از این دستگاه مانند یک تستر زمین، استفاده کند و در صورت نیاز، به عنوان یک تستر تراز نزولی نیز عمل می‌کند. این تجهیزات قادر هستند مقاومت زمین را در بازه‌ای از ۰.۰۱ اهم تا ۲۰۰ کیلو اهم اندازه‌گیری کنند که این قابلیت برای تست مقاومت خاک بسیار مهم است. همچنین، این تسترها قادرند در محیط‌های پر سر و صدا تا حدود ۴۰ ولت نویز را رد کنند. این دستگاه‌ها در برخی کاربردهای زمین مهم مانند سیستم‌های محافظت از صاعقه، زمین‌های مسکونی، زمین‌های سیستم‌های کامپیوتری و ارتباطات و زمین‌های سیستم‌های CATV (تلویزیون کابلی) می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 

تستر مقاومت زمین میگر

 

آداپتور Megger

آداپتور شرکت میگر برای اتصال دستگاه‌های مختلف به رایانه یا سایر دستگاه‌ها استفاده می‌شود. به کمک این ابزار، می‌توان یک دستگاه با پورت USB را به دستگاه‌هایی که پورت RS232 دارند متصل کرد. این آداپتور به عنوان یک واسطه بین استانداردهای ارتباطی مختلف عمل می‌کند و در صنایع مختلفی مانند صنعت برق، اتوماسیون صنعتی، ارتباطات و سیستم‌های کنترل استفاده می‌شود.

 

اهم متر ساده‌ترین راه برای بررسی اتصالات برقی است!

اهم‌متر، یک ابزار برای اندازه‌گیری مقاومت الکتریکی است. با استفاده از اهم‌متر می‌توان اتصالات برقی را بررسی کرده و مشکلاتی مانند قطعی یا خرابی اتصالات را شناسایی کرد. به دلیل سادگی استفاده از اهم متر و قابلیت آن در اندازه‌گیری مقاومت، می‌توان به جرات گفت اهم‌متر، روشی ساده و کارآمد برای بررسی اتصالات برقی است. این دستگاه قابلیت تنظیم توان خروجی بالا یا پایین را برای تشخیص وضعیت فراهم می‌کند. این اهم‌متر از باتری قابل شارژ یا منبع تغذیه خطی تغذیه می‌شود و حتی با باتری تخلیه شده، عملکرد پیوسته دارد. قدرت اهم‌متر برای ۶۰ ثانیه ۱۰ آمپر است. همچنین این تجهیز از محافظت ورودی بالا تا 600 ولت برای جلوگیری از سوختن فیوز استفاده می‌کند.

 

اهم متر میگر

کلمپ‌ متر دیجیتال

کلمپ متر دیجیتال Megger، یک ابزار الکترونیکی برای نصب، نگه‌داری و بررسی سیستم‌های برقی است. این ابزار قادر به اندازه‌گیری جریان متناوب با فرکانس 400 آمپر است و همچنین دارای قابلیت نگه‌داری اطلاعات است. در صورتی که صفحه نمایش دستگاه به خوبی قابل مشاهده نباشد، این تجهیز می‌تواند اطلاعات را ذخیره کند. علاوه بر این، این ابزار قابلیت ذخیره‌کردن بیشترین مقدار اندازه‌گیری شده در یک بازه زمانی را به طور خودکار دارد. همچنین، این کلمپ‌متر دیجیتال قابلیت اندازه‌گیری ولتاژ متناوب و مستقیم تا 600 ولت و مقاومت تا 20 مگا اهم را دارد. این اندازه‌گیری‌ها با استفاده از ترمینال‌ و سرپیچ‌های آزمایشی انجام می‌شود. این ابزارها همچنین استاندارد ایمنی IEC 61010 CAT III 600 V را دارند و برای اپراتور حفاظت بالایی فراهم می‌کنند. آنها همچنین دارای جعبه حمل و نقل هستند و حتی بدون استفاده از جعبه، در صورت سقوط از ارتفاع 1.2 متر بر روی سطح سخت مقاومت دارند.