معرفی

دسته بندی ها

محصولات

Koyo

Koyo

شرکت Koyo یک شرکت ژاپنی پیشرو در زمینه تولید و توسعه تجهیزات اتوماسیون صنعتی است. این کمپانی محصولات متنوعی از جمله بلبرینگ، سرو موتور، انکودر و کنترلرهای صنعتی را تولید می‌کند. محصولات این شرکت در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، ماشین‌آلات صنعتی، الکترونیک و صنایع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دسته بندی ها


محصولات


شرکت Koyo

شرکت Koyo یک شرکت ژاپنی بزرگ در حوزه تولید بلبرینگ‌ها و محصولات اتوماسیون صنعتی است. با بیش از 90 سال سابقه درخشان، Koyo به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان بلبرینگ‌ها و تجهیزات صنعتی شناخته می‌شود. محصولات اصلی شرکت Koyo شامل بلبرینگ‌های تک ردیف و دو ردیف در انواع و اندازه‌های مختلف است. این کمپانی در زمینه تجهیزات اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق نیز فعالیت می‌کند. 

 

شرکت Koyo

 

محصولات تولیدی شرکت Koyo

بلبرینگ‌ (ball bearings)

بلبرینگ‌ها تجهیزات مکانیکی هستند که برای کاهش اصطکاک و سایش در بین قطعات متحرک استفاده می‌شوند. آن‌ها از تعدادی توپ کروی کوچک تشکیل شده‌اند که درون حلقه‌هایی به نام حلقه داخلی و حلقه خارجی قرار دارند. توپ‌ها بین حلقه‌ها متحرک هستند و بلبرینگ را قادر می‌سازند تا حرکتی صاف و بی اصطکاک داشته باشد.

 

ترانسمیتر (transmitter)

ترانسمیترها وظیفه تبدیل سیگنال یا اطلاعات به شکل الکتریکی و انتقال آن به فاصله دیگر را بر عهده دارد. ترانسمیترها در انواع مختلفی و با اصول مختلفی برای انتقال انواع مختلف داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، ترانسمیترهای صوتی برای انتقال صدا، ترانسمیترهای تصویری برای انتقال تصاویر و ترانسمیترهای داده برای انتقال اطلاعات دیجیتال می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 

پی ال سی (Programmable Logic Controller) PLC

پی ال سی یا کنترلر منطقی برنامه‌پذیر، یک دستگاه الکترونیکی است که برنامه‌ریزی و کنترل تجهیزات و فرآیندهای صنعتی را انجام می‌دهد. این دستگاه‌ها برای اتوماسیون صنعتی، کنترل خودکار فرآیندها، و کنترل تجهیزات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. PLCها توانایی کنترل ورودی‌ها و خروجی‌ها را دارند. برنامه‌ریزی PLC به صورت منطقی صورت می‌گیرد و با تغییرات در محیط یا شرایط کاری، برنامه آن قابل تغییر و ارتقاء است.

 

اچ ام ای (Human-Machine Interface) HMI  

رابط انسان و ماشین یا به اختصار اچ ام ای نوعی سیستم یا دستگاه الکترونیکی است که به انسان این امکان را می‌دهد تا با تجهیزات و سیستم‌های اتوماسیونی ارتباط برقرار کند. این سیستم‌ها به عنوان واسطه بین انسان و دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به کمک صفحه نمایش، دکمه‌ها و تکنولوژی‌های لمسی، امکان کنترل و نظارت بر فرآیندها و تجهیزات را فراهم می‌کنند.

 

سنسور (sensor)

سنسورها تجهیزاتی هستند که تغییرات محیط را به شکل سیگنال الکتریکی یا دیگر اشکال قابل اندازه‌گیری تبدیل می‌کنند. آن‌ها به کمک اصول فیزیکی و تکنولوژی مختلفی مانند نورسنجی، حرارت‌سنجی، فشارسنجی، شتاب‌سنجی، جریان‌سنجی و ... عمل می‌کنند. 

 

 تایمر شرکت Koyo

 

 تایمرها و شمارنده‌ها (Timers and counters)

تایمرها و شمارنده‌ها تجهیزات الکترونیکی هستند که در سیستم‌های اتوماسیون صنعتی و کنترل فرآیندها استفاده می‌شوند. تایمرها برای کنترل و محاسبه زمان در سیستم‌های الکترونیکی به کار می‌روند، مانند تنظیم و زمان‌بندی عملکرد دستگاه‌ها و پروسه‌ها. آن‌ها می‌توانند زمان‌بندی عملکرد سیستم را تنظیم کنند و در صورت رسیدن به زمان مشخص شمارنده را فعال یا غیرفعال کنند. شمارنده‌ها به عنوان یک وسیله شمارش تعداد وقوع یک رویداد خاص در سیستم استفاده می‌شوند، مانند شمارش تعداد قطعات تولید شده یا تعداد سیکل‌های عملکرد یک ماشین. به کمک تایمرها و شمارنده‌ها، می‌توان عملکرد دقیق و زمان‌بندی صحیح در سیستم‌های صنعتی را تضمین کرد.