معرفی

دسته بندی ها

محصولات

GE Sensing

GE Sensing

شرکت GE Sensing یک شرکت بزرگ و معتبر در زمینه تولید تجهیزات اندازه‌گیری است. این شرکت در تاریخ 1980 میلادی در ایالات متحده آمریکا تاسیس شد. شرکت جی‌ای سنسینگ محصولات ابزاردقیق متنوعی از جمله انواع سنسورهای دما و رطوبت، سنسورهای فشار و جریان را تولید می‌کند. محصولات این شرکت در صنایع مختلف اعم از صنایع نفت‌و‌گاز، برق و صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

محصولات


شرکت GE Sensing

شرکت GE Sensing یک شرکت معتبر و معروف در زمینه فناوری اندازه‌گیری و سنسورها است. این شرکت، بخشی از گروه GE (General Electric) بوده و متعلق به زیرمجموعه‌ای به نام GE Measurement and Control Solutions می‌باشد. این کمپانی در زمینه‌ی تولید انواع تجهیزات اندازه‌گیری دما، فشار، رطوبت، جریان، ارتعاشات و سایر پارامترهای فیزیکی فعالیت دارد. 

 

شرکت GE Sensing

 

محصولات تولیدی شرکت GE Sensing

کمپانی بزرگ GE Sensing در زمینه تولید انواع تجهیزات اندازه ‌گیری تخصص دارد. در ادامه محصولات این برند را معرفی خواهیم کرد:

 

سنسور دما (temperature sensor)

سنسورهای دما، دستگاه‌های حسگری هستند که برای اندازه‌گیری دقیق دما در محیط‌های مختلف به‌کار می‌روند. تغییرات در دما باعث تغییر در ویژگی‌های الکتریکی یا مکانیکی این سنسورها می‌شود، که سپس به داده‌های الکترونیکی تبدیل شده و به سیستم‌های کنترلی یا نمایشی منتقل می‌شوند. سنسورهای دمایی صنعتی در انواع مختلف تماسی و بدون تماسی، ترموکوپل، رزیستانسی و ترمیستور  تولید و وارد بازار می‌شوند.

 

سنسور فشار (pressure sensor)

سنسورهای فشار معمولاً توسط یک عنصر حساس و یک الکترونیک قابل خوانش تشکیل می‌شوند. این سنسورها می‌توانند فشار را به صورت آنالوگ یا دیجیتال اندازه‌گیری کنند. در سنسورهای آنالوگ، تغییر فشار به یک سیگنال آنالوگ تبدیل می‌شود که می‌تواند برای خواندن فشار استفاده شود. در سنسورهای دیجیتال، تغییر فشار به یک سیگنال دیجیتال تبدیل می‌شود که می‌تواند به صورت عددی نمایش داده شود. سنسورهای فشار در انواع مختلف خازنی، دیافراگم، پیزوالکتریک و کپسول تولید می‌شوند.

 

سنسور فشار GE Sensing

سنسور رطوبت (humidity sensor)

سنسورهای رطوبت، دستگاه‌های الکترونیکی هستند که برای اندازه‌گیری میزان رطوبت یا نسبت رطوبت در محیط‌ها به‌کار می‌روند. این سنسورها از تکنولوژی‌های مختلفی نظیر رزیستانس رطوبت، کانداکتانس رطوبت، پلیمرهای حساس به رطوبت و اصول دیگر برای اندازه‌گیری تغییرات در رطوبت استفاده می‌کنند. زمانی که میزان رطوبت در محیط تغییر می‌کند، ویژگی‌های الکتریکی یا فیزیکی سنسور نیز تغییر می‌کند. این تغییرات به سیگنال الکتریکی تبدیل شده و اطلاعات مربوط به رطوبت به سیستم‌های کنترلی یا نمایشی ارسال می‌شوند. سنسورهای رطوبت مقاومتی، کاپاسیتیو و پلیمری از انواع سنسورهای رطوبتی تولیدی توسط برند GE Sensing هستند.

 

سنسور ارتعاش (Vibration sensor)

این سنسورها از تکنولوژی‌های مختلفی نظیر رزیستانس رطوبت، کانداکتانس رطوبت، پلیمرهای حساس به رطوبت، و اصول دیگر برای اندازه‌گیری تغییرات در رطوبت استفاده می‌کنند. زمانی که میزان رطوبت در محیط تغییر می‌کند، ویژگی‌های الکتریکی یا فیزیکی سنسور نیز تغییر می‌کند. این تغییرات به سیگنال الکتریکی تبدیل شده و اطلاعات مربوط به رطوبت به سیستم‌های کنترلی یا نمایشی ارسال می‌شوند. سنسورهای ارتعاش در دو مدل سازگار با محیط و مبتنی بر تکنولوژی MEMS تولید می‌شوند.

 

کالیبراتور (Calibrator)

کالیبراتورها قابلیت تولید و تنظیم مقادیر مورد نیاز را دارند تا با تجهیزات اندازه‌گیری مورد نظر هماهنگ شوند. برای مثال، یک کالیبراتور فشار قادر به تولید و تنظیم فشارهای مختلف با دقت مشخص است. این مقادیر قابل تنظیم معمولاً به صورت دقیق و با استفاده از صفحه نمایش دیجیتال یا دکمه‌های کنترلی در کالیبراتور قابل تنظیم است.

 

کالیبراتور GE Sensing

افتخارات و جوایز دریافتی شرکت GE Sensing

۱. جایزه Frost & Sullivan برای نوآوری در صنعت اندازه‌گیری و کنترل: GE Sensing به خاطر نوآوری و رهبری در طراحی و تولید حسگرها و تجهیزات اندازه‌گیری، به عنوان یکی از برترین شرکت‌های این صنعت معرفی شده است.

۲. جایزه Control Engineering's Engineers' Choice Awards: GE Sensing برای محصولات خود در زمینه کنترل فرایندهای صنعتی و اندازه‌گیری دقیق، به عنوان برترین محصولات انتخابی مهندسان کنترل در نظر گرفته شده است.

۳. جایزه Global Product Line Strategy Leadership Award: شرکت GE Sensing به عنوان رهبر استراتژی تولید محصولات در سطح جهانی در زمینه تجهیزات اندازه‌گیری و کنترل انتخاب شده است.

۴. جایزه Innovation Award: GE Sensing به خاطر نوآوری‌های برجسته در زمینه راهکارهای اندازه‌گیری و کنترل، به عنوان برترین شرکت نوآور معرفی شده است.