معرفی

دسته بندی ها

محصولات

Cisco

Cisco

شرکت Cisco یکی از شرکت‌های پیشرو جهانی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) می‌باشد. این شرکت در سال 1984 توسط لئونارد بوسکین و سنجی تسوکا در ایالات متحده آمریکا تاسیس شد. شرکت سیسکو محصولات متنوعی از جمله سوئیچ‌ و روترهای شبکه، تجهیزات امنیتی، مانیتورینگ ترافیک، تجهیزات ارتباطات VOIP و... را تولید می‌کند و به‌همین‌منظور محصولات این شرکت در صنایع زیادی مورد استفاده هستند.

دسته بندی ها


محصولات


شرکت سیسکو Cisco

سیسکو یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) است. این کمپانی در طراحی و تولید تجهیزات شبکه و راه‌حل‌های مرتبط با ارتباطات سیار و سیستم‌های اطلاعاتی فعالیت می‌کند. این مجموعه به توسعه فناوری‌هایی مانند شبکه‌های نسل بعدی  (5G) و اینترنت اشیا (IoT) می‌پردازد. این فناوری‌ها به شرکت‌ها امکان می‌دهند تا اتصالات بیشتر و قدرت محاسباتی قوی‌تری را در دسترس داشته باشند و از امکانات هوشمندسازی، تجزیه و تحلیل داده‌ها و بهینه‌سازی فرآیندها، بهره‌برداری کنند.

 

شرکت سیسکو Cisco

 

محصولات کمپانی سیسکو در زمینه ابزار دقیق

  • سوئیچ (Switch)
  • روتر (Router)
  • ماژول (Module)
  • کنترلر بی‌سیم (Wireless controller)
  • نرم افزار (Software)

 

سوئیچ سیسکو

سوئیچ یک وسیله برای اتصال دستگاه‌ها در یک شبکه می‌باشد. وظیفه اصلی سوئیچ، دریافت داده‌های بسته‌بندی شده از ورودی و ارسال آن‌ها به دستگاه مقصد است. همه دستگاه‌هایی که از پروتکل‌های شبکه پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند به سوئیچ متصل شوند. سوئیچ‌ها نقش مهمی در پشتیبانی از تعداد زیادی از دستگاه‌های متصل به شبکه دارند. به عنوان مثال، کامپیوتر، چاپگر، سرور و سایر دستگاه‌ها می‌توانند به سوئیچ شبکه متصل شوند.

 

سوئیچ سیسکو

معرفی روتر Cisco

روتر، یک ابزار برای دریافت بسته‌های داده، تجزیه و تحلیل آن‌ها و سپس ارسال آن‌ها بین شبکه‌های کامپیوتری است. روتر می‌تواند به صورت یک سخت‌افزار فیزیکی یا یک نرم‌افزار مجازی در کامپیوتر عمل کند. این ابزار در ارسال بسته‌های داده بین شبکه‌ها، بهترین مسیر برای ارسال داده‌ها را انتخاب می‌کند. این انتخاب بر اساس اطلاعات موجود در جداول مسیریابی و الگوریتم‌های مسیریابی مختلف صورت می‌گیرد. با استفاده از این دستگاه، شبکه‌های مختلف می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و داده‌ها را به صورت مطمئن و کارآمد منتقل کنند. علاوه بر این، روتر قادر به تقسیم بندی شبکه‌ها به بخش‌های کوچک‌تر می‌باشد که امکان مدیریت بهتر و امنیت بیشتر را فراهم می‌کند.

 

ماژول سیسکو Cisco

ماژول‌ها، قطعات کوچک و فشرده‌ای هستند که می‌توانند شامل یک قطعه کد یا یک برد الکترونیکی با مدارهای مختلف باشند. آن‌ها به عنوان قسمتی از یک سیستم بزرگ‌تر در نظر گرفته می‌شوند و وظایفی مانند پردازش داده، ارتباطات و کنترل را بر عهده دارند. ماژول‌ها در صنایع مختلف از جمله صنعت الکترونیک، خودروسازی، مخابرات و رایانه و غیره قابل استفاده هستند. طراحی ماژول‌ها به دلیل سهولت تعمیر، ارتقا و همچنین افزایش کارایی، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

 کنترلر بی‌سیم شرکت سیسکو Cisco

کنترلر بی‌سیم (Wireless LAN Controller) یا WLC‌، یک دستگاه است که مسئولیت مدیریت متمرکز در شبکه بی‌سیم را بر عهده دارد. این کنترلر قادر است تمامی رخدادها، رویدادها، انتقال اطلاعات بین شبکه بی‌سیم و شبکه کابلی، دسترسی‌ها و سایر موارد را به صورت کامل مدیریت کند. به عبارت دیگر، وظیفه اصلی این کنترلر، کنترل و مدیریت همه جنبه‌های شبکه بی‌سیم است. از طریق کنترلر بی‌سیم، می‌توان به‌طور یکپارچه تنظیمات شبکه، امنیت، احراز هویت کاربران، کنترل دسترسی و سایر عملیات شبکه را انجام داد.

 

کنترلر بی سیم سیسکو

آشنایی با نرم افزار سیسکو

نرم افزارهای شبکه، ابزارهایی هستند که برای مدیریت شبکه‌های کامپیوتری استفاده می‌شوند. این نرم افزارها شامل ابزارهایی برای مشاهده و نظارت بر شبکه، امنیت شبکه، مسیریابی، سوئیچینگ و سایر ابزارهای مرتبط با شبکه هستند. با استفاده از این نرم افزارها، مدیران می‌توانند شبکه را نظارت کرده و عملکرد فرآیندها را بهینه‌سازی کنند.