معرفی

دسته بندی ها

محصولات

ABB

ABB

شرکت ABB (ای بی بی) یا Asea Brown Boveri یک شرکت چندملیتی سوئیسی-سوئدی است که در زمینه تولید و توزیع تجهیزات برق و اتوماسیون صنعتی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 1988 به‌عنوان یک ترکیب از دو شرکت قدیمی تأسیس شد. آب‌ب یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بین‌المللی در زمینه فناوری برق و اتوماسیون صنعتی می‌باشد و به طور گسترده در صنایع مختلف از جمله برق، نفت و گاز، معدن، خودروسازی، حمل‌ونقل، تاسیسات و بسیاری از صنایع دیگر فعالیت دارد.

دسته بندی ها


محصولات


شرکت ABB

کمپانی ABB یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان در زمینه فناوری‌های الکتریکی و اتوماسیون صنعتی است. ABB از همان ابتدا فعالیت رسمی و جدی خود را در زمینه تولید، توزیع و انتقال برق آغاز کرد، این تحولات پیشرفت‌هایی در زمینه حمل‌ونقل الکتریکی و صنعت رباتیک را به ارمغان آورد. . این کمپانی تجهیزات متنوعی مانند ترانسمیترها، سنسورها و ربات‌های صنعتی و تجهیزات انرژی تولید می‌کنند و در زمینه‌های گوناگونی همچون اتوماسیون ساخت و تولید، انرژی و حوزه‌های دیگر فعالیت دارند.

 

شرکت ABB

 

تاریخچه شرکت ABB 

شرکت ABB از همان ابتدا فعالیت رسمی و جدی خود را در زمینه تولید، توزیع و انتقال برق آغاز کرد، این تحولات پیشرفت‌هایی در زمینه حمل‌ونقل الکتریکی و صنعت رباتیک را به ارمغان آورد. در اولین سال‌های تأسیس ABB (آب‌ب) یک سری گروه مانند گروه راه‌آهن Scandia-Randers A/S دانمارک و... همین‌طور چندین شرکت از جمله Westinghouse Electric و... خریداری کرد که این اقدامات تحولات چشمگیری در توسعه فرایندهای این شرکت نوپا پدید آورد.  در سال 2001 شرکت ABB اولین ضرر خود را تجربه کرد، دلیل این اتفاق گرفتن مزایای بازنشستگی زیاد 2 مدیرعامل ارشد شرکت اعلام کرد. بازخوردهای این ضرر همچنان ادامه داشت، شرکت آب‌ب مجبور به حذف سهام بورس خود از لندن و فرانکفورت شد. چندین سال بعد، در سال 2008 این شرکت، دو شرکت پیشرو در زمینه نفت، گاز، برق را به مجموعه خود اضافه کرد تا حضور خود را در این صنایع پررنگ کند. 

 

محصولات شرکت ABB  آب‌ب در زمینه تجهیزات ابزاردقیق

1.    تجهیزات اندازه‌گیری: شامل انواع ترانسمیتر، فشارسنج‌، دماسنج‌، ترموکوپل‌ و سایر تجهیزات اندازه‌گیری می‌شود.
2.    سنسورها و تشخیص‌دهنده‌ها: شامل سنسورهای فشار، دما، جریان، رطوبت، گازها و غیره است.
3.    کنترل‌کننده‌ها و سیستم‌های کنترل: شامل PLC کنترلر منطقی برنامه‌پذیر، DCS سیستم کنترل توزیعی و سایر تجهیزات کنترل صنعتی می‌شود. 
4.    رله‌ها و ترانسفورماتورها: شامل رله‌های حفاظتی، رله‌های ولتاژ و جداکننده‌ها، ترانسفورماتورهای جریان و ولتاژ  است. 
5.    تجهیزات اندازه‌گیری تغذیه: شامل آنالیزورهای تغذیه و غیره می‌باشد.

 

آشنایی  و  خرید محصولات ABB

  • ABB ACS880-01: اینوترهای فرکانس قابل برنامه‌ریزی درایوها برای کنترل سرعت و جریان در موتورهای الکتریکی است.
  • ABB IRC5: ربات‌های صنعتی با کنترلر IRC5 که امکانات راهبردی و برنامه‌ریزی پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهد.
  • ABB TMAX T: کنتاکتورها و محافظت‌کننده‌ها برای مدارهای توزیعی و کنترلی در سیستم‌های برق.
  • ABB ACS355: درایوهای فرکانس قابل برنامه‌ریزی کوچک و متوسط برای کنترل سرعت موتورهای الکتریکی.
  • ABB CM-MPS: سنسورهای ضربان قلب و سنسورهای فشار برای کاربردهای پزشکی و صنعتی.
  • ABB S800 I/O: سیستم ورودی/خروجی قابل برنامه‌ریزی برای کنترل فرآیندها و سیستم‌های اتوماسیون صنعتی.
  • ABB MCB-02: مینی‌کنتاکتورها و محافظت‌کننده‌ها برای کنترل و محافظت مدارهای توزیعی کوچک.
  • ABB ACS580: درایوهای فرکانس قابل برنامه‌ریزی برای کنترل سرعت موتورهای الکتریکی در برنامه‌های صنعتی.

برای آشنایی بیشتر با محصولات این کمپانی پیشنهاد می‌کنیم  مقاله تجهیزات ابزار دقیق برند ABB را مطالعه کنید.

 

جوایز و افتخارات شرکت آب‌ب

شرکت ABB یکی از پیشگامان در زمینه فناوری‌های الکتریکی، الکترونیکی و اتوماسیون صنعتی است که در طول سال‌ها به دست‌آوردها و افتخارات متعددی دست یافته است. 

۱. جایزه برترین شرکت الکترونیکی: آب‌ب به عنوان یکی از برترین شرکت‌های الکترونیکی و اتوماسیون صنعتی در جهان شناخته شده است.

۲. جایزه بهترین شرکت برق و الکترونیک: شرکت ABB به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های برق و الکترونیک در جهان مورد تقدیر قرار گرفته است.

۳. جایزه نوآوری: ABB به خاطر نوآوری‌های برتر در زمینه فناوری‌های الکتریکی و الکترونیکی، به عنوان برترین شرکت نوآور در صنعت انتخاب شده است.

۴. جایزه محیط زیست: این شرکت به خاطر تلاش‌های خود در زمینه توسعه فناوری‌های محیط‌زیستی و کاهش اثرات منفی بر محیط زیست، مورد تقدیر قرار گرفته است.

۵. جایزه بهترین شرکت در حوزه اتوماسیون صنعتی: ABB به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های فعال در حوزه اتوماسیون صنعتی شناخته شده و با ارائه راهکارهای پیشرفته، مورد تحسین قرار گرفته است.

این جوایز و افتخارات نشان از تلاش‌های مداوم و عملکرد برتر شرکت ABB در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فناوری، و محیط زیستی می‌باشد.