معرفی

دسته بندی ها

محصولات

ABB

ABB

شرکت ABB یا Asea Brown Boveri یک شرکت چندملیتی سوئیسی-سوئدی است که در زمینه تولید و توزیع تجهیزات برق و اتوماسیون صنعتی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 1988 به‌عنوان یک ترکیب از دو شرکت قدیمی تأسیس شد. آب‌ب یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بین‌المللی در زمینه فناوری برق و اتوماسیون صنعتی می‌باشد و به طور گسترده در صنایع مختلف از جمله برق، نفت و گاز، معدن، خودروسازی، حمل‌ونقل، تاسیسات و بسیاری از صنایع دیگر فعالیت دارد.

دسته بندی ها


محصولات


شرکت ABB

شرکت ABB

 

شرکت ABB یا Asea Brown Boveri یک شرکت چندملیتی سوئیسی - سوئدی است که در زمینه تولید و توزیع تجهیزات برق و اتوماسیون صنعتی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 1988 به‌عنوان یک ترکیب از دو شرکت قدیمی تأسیس شد. ABB یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بین‌المللی در زمینه فناوری برق و اتوماسیون صنعتی می‌باشد و به طور گسترده در صنایع مختلف از جمله برق، نفت و گاز، معدن، خودروسازی، حمل‌ونقل، تاسیسات و بسیاری از صنایع دیگر فعالیت دارد.

 

تاریخچه شرکت ABB از آغاز تا قبل از سال 2000 میلادی 

شرکت ABB از همان ابتدا فعالیت رسمی و جدی خود را در زمینه تولید، توزیع و انتقال برق آغاز کرد، این تحولات پیشرفت‌هایی در زمینه حمل‌ونقل الکتریکی و صنعت رباتیک را به ارمغان آورد. در اولین سال‌های تأسیس ABB (آب‌ب) یک سری گروه مانند گروه راه‌آهن Scandia-Randers A/S دانمارک و... همین‌طور چندین شرکت از جمله Westinghouse Electric و... خریداری کرد که این اقدامات تحولات چشمگیری در توسعه فرایندهای این شرکت نوپا پدید آورد.  

 

تاریخچه شرکت ABB (ای‌بی‌بی) از سال 2000 میلادی تا به امروز

در سال 2001 شرکت ABB اولین ضرر خود را تجربه کرد، دلیل این اتفاق گرفتن مزایای بازنشستگی زیاد 2 مدیرعامل ارشد شرکت اعلام کرد. بازخوردهای این ضرر همچنان ادامه داشت، شرکت ABB مجبور به حذف سهام بورس خود از لندن و فرانکفورت شد. چندین سال بعد، در سال 2008 این شرکت، 2 شرکت پیشرو در زمینه نفت، گاز، برق را به مجموعه خود اضافه کرد تا حضور خود را در این صنایع پررنگ کند. 

 

تولید اولین ابزاردقیق

در سال 2010 بخش اتوماسیون این شرکت اولین ابزاردقیق اندازه‌گیری سطح را تولید کرد که تحول بزرگی به شمار می‌رفت. در سال بعد ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی آمریکای شمالی و هلند را خریداری کرد و با انجام این استراتژی توانست دوباره به بازار بورس برگردد.

 

ابزار دقیق برند ABB

 

محصولات شرکت ABB

1. تجهیزات برق قدرت: از جمله ترانسفورماتورها، قطع‌کننده‌ها، سوئیچ‌ها، مبدل‌ها و تجهیزات برق.
2. تجهیزات اتوماسیون صنعتی: شامل PLCها، DCSها، سیستم‌های SCADA، ربات‌ها و سایر تجهیزات کنترل و اتوماسیون صنعتی.
3. سیستم‌های موقعیت‌یابی: شامل رادارها، ماهواره‌های مصنوعی، سنسورها و سیستم‌های ردیابی.
4. راه‌حل‌های انرژی تجدیدپذیر: از جمله سیستم‌های خورشیدی، سیستم‌های ذخیره انرژی، توربین‌های بادی و سایر راه‌حل‌های انرژی تجدیدپذیر.
5. خدمات و راه‌حل‌های دیجیتال: از جمله راه‌حل‌های هوشمندسازی ساختمان، مدیریت انرژی، تحلیل داده‌ها، اینترنت اشیا و سایر خدمات دیجیتال.
از زمان تأسیس، شرکت ABB محصولات و خدمات خود را در بیش از ۱۰۰ کشور جهان عرضه می‌کند و در صنایع مختلف از جمله برق، نفت و گاز، معدن، خودروسازی، ترابری و صنایع دیگر استفاده می‌شود.

 

محصولات شرکت آب‌ب در زمینه تجهیزات ابزاردقیق

1.    تجهیزات اندازه‌گیری: شامل ترانسمیترها، فشارسنج‌ها، دماسنج‌ها، ترموکوپل‌ها، ترمواصطکاک‌سنج‌ها و سایر تجهیزات اندازه‌گیری می‌شود.
2.    سنسورها و تشخیص‌دهنده‌ها: شامل سنسورهای فشار، دما، جریان، رطوبت، گازها و غیره است. برای خرید این محصولات به سایت آمازون ابزار وارد شوید!
3.    کنترل‌کننده‌ها و سیستم‌های کنترل: شامل PLC کنترلر منطقی برنامه‌پذیر، DCS سیستم کنترل توزیعی و سایر تجهیزات کنترل صنعتی می‌شود. 
4.    رله‌ها و ترانسفورماتورها: شامل رله‌های حفاظتی، رله‌های ولتاژ و جداکننده‌ها، ترانسفورماتورهای جریان و ولتاژ و غیره است. برای خرید این محصولات به سایت آمازون ابزار وارد شوید!
5.    تجهیزات اندازه‌گیری تغذیه: شامل آنالیزورهای تغذیه و غیره می‌باشد.

 

محصولات برند آب‌ب